شرکت فیلکس استار در سال 1350 با نام گروه توليدی و صنعتی فیلکس استار تاسیس گردید. این شرکت با احداث کارخانه ای در کشور ایران منطقه کهريزک تهران و در زمينی به وسعت 33000 متر مربع توانست با توليد سيستم های گرمايشی و سرمايشی شامل انواع کولرهای آبی، بخاري های نفت سوز، گاز سوز، برقی و خوراک پزهای نفت سوز و گازسوز گام های موثری را در جهت رشد و شکوفايی خود بردارد. گروه توليدی و صنعتی فیلکس استار با بيش از نیم قرن تجربه و نوآوری پيشرو در صنعت لوازم خانگی و کسب افتخارات مختلف کشوری با تولید انواع کولر، بخاری و خوراک پز با صادرات بيش از 95% از محصولات خود سهم عمده ای در صادرات لوازم خانگی کشور را بر عهده دارد. این شرکت در سالهای متوالی به عنوان صادر کننده نمونه معرفی گردید و به عنوان واحد نمونه کیفیت و استاندارد موفق به دریافت تندیس طلایی نشان استاندارد شد.

این شرکت به منظور دستیابی به اهداف کلان سازمانی مبادرت به پیاده سازی سیستم های مدیریتی نموده که به این منظور موفق به دریافت آخرین ویرایش های گواهی نامه های ISO 9001 ،ISO 14001 ،ISO 18001 ،CE شده است و از آنجایی که سطح رقابت ها، متدها و فرآیندهای تولید با سرعت فزاینده ای در حال گسترش هستند، بنابراین در مقوله کسب و کار، تحقیق و توسعه از درجه بالایی از اهمیت برخوردار می باشد. این موضوع در حوزه بازاریابی، یعنی جایی که شرکت ها به منظور همگامی با گرایش های نوین بازار مصرف و همچنین تحلیل نیازمندی های مصرف کنندگان، چشمان تیز بین خود را بر روی رقبا و مشتریان متمرکز می کنند، دارای اهمیت ویژه می شود که در همین راستا شرکت سولان سبز موفق به دریافت گواهی R&D از واحد تحقیق و توسعه وزارت صنایع گردیده است.

همچنين اين شرکت با درک ضرورت برآورده سازی نيازهای کمی و کيفی مشتريان با هدف بهینه سازی و کاهش مصرف انرژی، اولين توليد کننده کولرهای آبی با گريد انرژی A می باشد که این محصولات تحت حمایت سازمان بهینه سازی مصرف انرژی ایران (سابا) تولید و در اختیار مصرف کنندگان عزیز قرار می گیرد.

شرکت فیلکس استار با اشتغالزایی مستقیم بیش از 500 نفر نیروی انسانی متخصص و متعهد بارها موفق به دریافت تندیس کار آفرین برتر گردید.

مدیریت ارشد شرکت فیلکس استار، مجموعه را با داشتن کادر مجرب و متخصص به سوی اهداف متعالی خود یعنی رضایتمندی مشتریان و در راستای خط مشی کیفیت با گسترش مراکز خدمات پس از فروش و سرویس دهی تمام وقت با کمترین هزینه در کوتاه ترین زمان ممکن پیش می برد و با توجه به اهتمام در دستیابی و حفظ کیفیت محصولات تولیدی، مبادرت به ایجاد خطوط طراحی و تولید گسترده جهت تولید قطعات عمده ای از محصولات خود نموده است و خطوط تولید خود را مطابق با استانداردهای روز دنیا پایه ریزی کرده که در حال حاضر کولرهای تولید این شرکت بر اساس استانداردهای بین المللی برای مصارف سرمایشی با ورقهای گالوانیزه استاندارد با ضخامت بالا و پوشش روی 200 تا 220 میکرون همچنین رنگ پودری الکترو استاتیک، با بازده سرمایشی بالا، هوا دهی فوق العاده، مصرف برق پایین، یکسال گارانتی و نصب رایگان تولید می گردد. از دیگر تولیدات این مجموعه بخاری های برقی می باشد که باشکل ظاهری زیبا، تنوع رنگ بندی بالا، و طراحی کاملا متفاوت، پوشش رنگ الکترواستاتیک و یکسال گارانتی تولید می گردد و هم چنین از دیگر محصولات  بخاری های نفت سوز می باشد که با قدرت حرارت دهی بالا، بی بو، کم مصرف با ظاهری زیبا، پوشش رنگ الکترواستاتیک و یک سال گارانتی تولید می گردد.